Kulp’un Doktor Eksikliği Sorunu Devam Ediyor

35 bin nüfusa sahip ilçemiz hastanesinde aylardan beridir Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı bulunmuyor.

Bu durum ilçe halkının en temel haklarından biri olan sağlık hakkından faydalanamamasına sebep oluyor.

Konuyla ilgili sitemize ulaşan vatandaşlardan A.K şunları söyledi:

”Devlet hastanesinde doktor bulunmaması sıkıntı yaşamamıza sebep oluyor. Diyarbakır’a gidip gelmek bir ton para olmuş. Çocuklarımız hasta oluyor, hastaneye gidiyoruz doktor yok diyorlar. Ben şu anda 4 aylık gebeyim ve kadın doğum uzmanı olmadığı için kontrollerimi burada yapamıyorum. Diyarbakır’a da randevu bulamıyoruz çoğu zaman. Bu sorunu yaşayan sadece ben de değilim. Komşularım, akrabalarım hepsi bu sorunu yaşıyorlar. CİMER’e yazdık geçen gün ancak oradan da bir sonuç çıkmadı maalesef. Ben sizin aracılığınızla yetkililere sesleniyorum. Hayat pahalılığının belimizi büktüğü şu günlerde başka yere gidip muayene olmaya imkanımız kalmadı artık. Allah rızası için buraya doktor ataması yapın.”

İlçe halkının kronik bir sorunu haline gelmiş bu sorunun çözülmesi için gerekli adımların bir an önce atılması elzemdir. Öyle ümit ediyoruz ki bu sorun bir an önce çözülür ve vatandaşların bu konudaki mağduriyeti çözülür.